Výroba osobních a lehkých užitkových vozů v Česku od ledna do dubna meziročně vzrostla o téměř čtyři procenta na 446 982 automobilů.

V prvním čtvrtletí přitom rostla skoro o šest procent. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo Sdružení automobilového průmyslu. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Nejvíc vyrobila Škoda Auto. Její produkce se ale zvýšila jen o 0,16 procenta na 264 377 aut. Hyundai zvýšilo výrobu o dvě procenta na 108 400 vozů a kolínská TPCA rostla o více než pětinu na vyrobených 74 200 aut.

Za první čtyři měsíce roku bylo v ČR vyrobeno 1398 autobusů, což oproti roku 2014 představuje nárůst o 35 procent. Celkem 1163 autobusů vyrobilo Iveco a 222 SOR. Zbytek připadá na KH motor Centrum. Produkce nákladních aut reprezentovaná Tatrou se zvýšila o třetinu na 274 vozů.

V kategorii motocyklů došlo k poklesu. Firma Jawa vyrobila celkem 554 strojů, což je o 23 procent méně než ve stejném období roku 2014.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru