Japonská automobilka Honda Motor svolá po celém světě do servisů dalších 4,8 milionu vozů k výměně potenciálně vadných nafukovačů airbagů, které vyrobila japonská společnost Takata.

Japonské automobilky Toyota Motor a Nissan Motor již ve středu uvedly, že kvůli výměně nafukovačů airbagů od firmy Takata svolají do servisů přes 6,5 milionu vozů.

Vyšetřování ukázala, že nafukovače nejsou řádně utěsněné, takže by je mohlo poškodit vlhko. Firmy Toyota, Honda a Nissan uvedly, že ohlášená opatření jsou pouze preventivní a že zatím nemají žádné zprávy o nehodách či zraněních.

Automobilky z Japonska i dalších zemí nicméně již dříve svolaly přes dvě desítky milionů vozů vybavených nafukovači airbagů od firmy Takata, a to kvůli nebezpečí, že nafukovač praskne a do vozidla z něj vyletí části kovu. S touto závadou je zatím spojováno šest úmrtí.

Po započítání nejnovějších opatření si problémy s nafukovači airbagů firmy Takata od roku 2008 vyžádaly svolání zhruba 36 milionů vozů po celém světě, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru