Pavel Dvořák (67) se stal členem Rady ČTÚ 1. května 2005. V dubnu 2006 byl vládou poprvé jmenován do funkce předsedy Rady ČTÚ a pozici zastával až do konce dubna 2013, kdy ho vystřídal současný šéf ČTÚ Jaromír Novák.

ČTÚ jsou v době předsednictví Pavla Dvořáka připisovány mnohé problémy, kterými české telekomunikace trpí. Úřad pod jeho vedením, z pohledu uživatelů telekomunikačních služeb, prakticky rezignoval na svou regulační roli a mobilním operátorům nečelil dostatečně razantně.

 

Jiří Peterka by měl do rady případně přijít za hnutí ANO. Do vedení ČTÚ již jednou byl navržen, a to někdejším ministrem informatiky Vladimírem Mlynářem. Vláda ale nominaci neschválila.

Možné však je i prodloužení mandátu Pavlu Dvořákovi, který má blízko k ČSSD. Údajnou kandidátkou za stejnou stranu je i bývalá předsedkyně vysílací rady, náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. Proti nominacím za ČSSD ale stojí loňské jmenování ředitele sekce digitální ekonomiky a ochrany spotřebitele ministerstva průmyslu a obchodu Jana Dubna, který je rovněž považován za kandidáta sociální demokracie. V radě ČTÚ je, vedle Jana Dubna, její předseda Jaromír Novák, bývalý novinář Ondřej Malý, expředseda antimonopolního úřadu Josef Bednář.

Radní navrhuje vládě jmenovat ministerstvo průmyslu a obchodu. Každý rok končí pětiletý mandát jednomu členovi. "Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v tuto chvíli zvažuje kandidáta do Rady ČTÚ a své postoje diskutuje s odbornými a politickými partnery. Ve chvíli, kdy bude panovat shoda na konkrétním adeptovi, předložíme návrh vládě," řekl mluvčí ministerstva František Kotrba.