Těžební společnost NWR se stále potýká s nízkými cenami uhlí. Jejich výhled navíc není podle finančního ředitele společnosti Marka Jelínka dobrý. Přesto je podle něj firma na dobré cestě k tomu, aby i v takto obtížných podmínkách dokázala normálně fungovat.

"Míra úbytku hotovosti se ale výrazně zpomalí. Ve druhém pololetí vytěžíme více uhlí, než v pololetí prvním a měli bychom začít generovat pozitivní cash flow," říká pro Hospodářské noviny. Akcie firmy odepisují na burze v Praze 7,7 procenta na 24 haléřů za jeden cenný papír.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.