Největší americký mobilní operátor Verizon převezme za 4,4 miliardy dolarů (přes 100 miliard korun) internetovou firmu AOL. Telekomunikační firma chce akvizicí posílit v oblasti digitálního obsahu a videa v mobilních zařízeních. Informaci o podpisu smlouvy zveřejnila sama firma.

Firma AOL (dříve America Online) se zabývá digitální distribucí obsahu, inzerce a služeb. Mezi 30 tisíc zákazníků společnosti patří například vydavatelé či inzerenti. Pod AOL patří také několik zpravodajských serverů. Mezi nimi jsou i The Huffington Post nebo TechCrunch.

"Ve Verizonu jsme strategicky investovali do nových technologií včetně digitálních médií, čímž reagujeme na posun trhu k digitálnímu obsahu a inzerci," popsal šéf Verizonu Lowell McAdam. Nákupem firmy tak operátor značně posílí na rostoucím trhu mobilní reklamy a také videa.

"Největší a nejvíce inovující operátor přebírá AOL se strategií vybudovat největší mediální platformu na světě," napsal šéf AOL Tim Armstrong svým zaměstnancům. Spojení s Verizonem tak podle něj pomůže firmě rychleji prorazit v mobilních zařízeních.

AOL se po dokončení transakce stane divizí Verizonu. Firmu navíc i nadále povede původní management. Operátor tak zároveň převezme také dluhy ve výši 300 milionů dolarů.

Verizon zaplatí 50 dolarů za každou akcii AOL. Hodnota cenných papírů na newyorkské burze činila v době ukončení obchodování 42,59 dolarů. Za převzetí celé firmy tak operátor zaplatí prémii zhruba 17 procent. 

Cena akcií AOL zareagovala na zprávu posílením o 18 procent v rámci mimoburzovního obchodování. Akcie Verizonu v podstatě nereagovaly.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru