Realitně-poradenská společnost DTZ kupuje konkurenční firmu Cushman & Wakefield. Firmy to oznámily v tiskové zprávě. Hodnota transakce činí dvě miliardy dolarů. Celosvětově působí značky i v České republice.

Společnost Cushman & Wakefield doposud vlastnila italská firma Exor italské rodiny Agnelliů. Sloučené firmy mají dohromady tržby v hodnotě 5,5 miliardy dolarů a budou působit pod značkou Cushman & Wakefield. Tím se po firmách CBRE a JLL zařadí mezi největší realitně-poradenské firmy na světě.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Spojené firmy zaměstnávají po světě více než 43 tisíc lidí. V české DTZ pracuje kolem 75 zaměstnanců, Cushman & Wakefield jich zaměstnává 150. V tuzemsku se firmy specializují na poradenství v oblasti komerčních nemovitostí.

"Společnost DTZ mimořádně těší možnost spojení pod významnou značkou Cushman & Wakefield. Obě firmy se výtečně doplňují z hlediska kvalifikace a geografického dosahu – ať se jedná o New York, Londýn, nebo Šanghaj, jde o velmi silnou kombinaci," prohlásil Brett White, který se stane předsedou představenstva a generálním ředitelem nově vzniklé společnosti. 

"Tato transakce staví na rapidním rozvoji, jehož jsme dosáhli v uplynulých 18 měsících. Díky rozšířenému a posílenému zastoupení na celém světě získají klienti společnosti Cushman & Wakefield vyšší hodnotu," uvedl Edward C. Forst, prezident a generální ředitel společnosti.

"Sloučená firma bude jednoznačně představovat to nejlepší, co může naše odvětví nabídnout, včetně lepší schopnosti pomáhat zákazníkům při dosahování jejich cílů. Úžasnému týmu pracovníků společnosti Cushman & Wakefield navíc přinese atraktivní možnosti rozvoje.“

Po dokončení fúze se úlohy globálního ředitele ujme Carlo Barel di Sant’Albano, nynější mezinárodní generální ředitel skupiny Cushman & Wakefield a generální ředitel divize EMEA. John Santora, stávající generální ředitel společnosti Cushman & Wakefield pro Severní Ameriku, se stane provozním ředitelem a ředitelem pro integraci a Tod Lickerman, současný globální generální ředitel společnosti DTZ, se ujme role prezidenta globální firmy.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru