Stavební společnost Metrostav vyplatí na dividendách akcionářům téměř 170 milionů korun. Na jednu akcii tak připadne 21,5 koruny. Po čtvrtečním jednání valné hromady o tom společnost informovala na svých webových stránkách. Stejný objem peněz mezi akcionáře firma rozdělila loni. Zbylých 283 milionů korun z loňského zisku, který činil 453 milionů korun, společnost převede na účet nerozděleného zisku.

Kromě rozdělení dividendy odhlasovala valná hromada personální změny ve vedoucích orgánech společnosti. Novým členem představenstva byl zvolen Daniel Knotek. Jindřicha Hese a Františka Potiska hromada jmenovala do dozorčí rady a z výboru pro audit odvolala Miroslava Pánka. Nahradí ho Lukáš Kvapil.

Metrostav loni meziročně zvýšil zisk po zdanění z necelých 287 milionů korun na 453 milionů korun. Tržby činily 19,3 miliardy korun, což byl meziroční pokles zhruba o dvě miliardy korun. Podle vedení společnosti byly výsledky v souladu s očekáváním a odpovídaly plánovaným parametrům.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Společnost je od roku 1990 právním nástupcem národního podniku, který vznikl na začátku 70. let. Do skupiny Metrostavu patří stavební firma Subterra, kapitálově propojený je také se společností Zakládání staveb. Majoritním akcionářem Metrostavu je s 51,34 procenta akcií společnost DDM Group. Významný podíl dále vlastní společnosti DOAS SK (23,18 procenta) a DOAS CZ (17 procent).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru