Plzeňský prodejce sportovního oblečení A3 Sport otevře svou první prodejnu v Německu. Firma, která má v Česku a na Slovensku nyní 63 prodejen a v roce 2013 utržila 1,4 miliardy korun, začne prodávat své zboží na 400 metrech čtverečních v nákupním centru Paunsdorf Center v saském Lipsku.

Informaci oborového časopisu německých obchodníků se sportovním zbožím SAZ Sport potvrdil HN marketingový specialista firmy David Blabol.

Jaké jsou další plány pro německý trh, ale firma konkretizovat nechce. "Majitelé společnosti nechtějí podávat k celé věci více informací ani nic komentovat," říká Blabol.

A3 Sport je síť maloobchodních prodejen provozovaná již od roku 1993. Zaměřuje se na prodej největších světových sportovních značek jako Adidas, Nike, Puma nebo Reebok. Majiteli firmy jsou Miroslav a Vladislava Škopkovi z Plzně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru