V dubnu bylo vyhlášeno 104 bankrotů obchodních společností, což bylo o 12 více než v březnu. Vyhlášeno bylo také 733 bankrotů fyzických osob podnikatelů, o tři méně než v předchozím měsíci.

V součtu ale jde o rekordní počet za měsíc od ledna 2008, tedy od účinnosti insolvenčního zákona. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Počet návrhů na bankrot obchodních společností a fyzických osob podnikatelů se v dubnu ve srovnání s březnem snížil. V případě obchodních společností se počet návrhů na bankrot snížil o 51 na 175 návrhů a fyzických osob podnikatelů o 53 na 956 návrhů.

Z hlediska hlavních odvětví bylo v dubnu nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v odvětví obchodu a pohostinství (33 bankrotů) a ve stavebnictví (19). Nejméně to bylo v odvětví doprava, skladování a cestovní kanceláře (čtyři bankroty) a v zemědělství (pět).

V dubnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze (37 bankrotů) a ve Středočeském kraji (16 bankrotů), pouze jeden bankrot obchodní společnosti pak v kraji Vysočina. Ve třech krajích byly vyhlášeny dva bankroty (Plzeňský, Karlovarský a Olomoucký).

Nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů bylo v dubnu vyhlášeno ve Středočeském kraji (102 bankrotů) a v Ústeckém kraji (84 bankrotů), nejméně to bylo v kraji Vysočina (21 bankrotů) a v Praze (35).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru