V noci na sobotu náhle zemřel Dave Goldberg, generální ředitel společnosti SurveyMonkey a manžel provozní ředitelky Facebooku Sheryl Sandbergové. Bylo mu 47 let. Příčina úmrtí zatím není známa.

Informaci o Goldbergově smrti zveřejnil na Facebooku jeho bratr v sobotu ráno. "Žádná slova nemohou vyjádřit, jak hlubokou ztrátu cítíme," napsal.

Jeho příspěvek sdílel i ředitel Facebooku Mark Zuckerberg. "Dave Goldberg byl úžasný člověk a jsem šťastný, že jsem měl možnost ho poznat. Moje myšlenky a modlitby jsou s Sheryl a její rodinou," napsal na svůj facebookový profil.

 

Goldberg v minulosti pracoval v řadě technologických a hudebních společností včetně Yahoo!. Do firmy SurveyMonkey, která sídlí v Silicon Valley a poskytuje software pro internetové výzkumy, nastoupil v roce 2009.

Pod jeho vedením se ze společnosti s 12 zaměstnanci stala úspěšná firma v hodnotě téměř dvou miliard dolarů se 450 zaměstnanci.

S manželkou Sheryl Sandbergovou měli dvě děti. Podobně jako jeho žena se Goldberg zasazoval o rovné platy a přístup k ženám na pracovišti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru