Evropská cena pro sociální inovace SozialMarie ocenila patnáct projektů ze střední a východní Evropy, které se zasazují o zlepšení sociální situace. Z Česka uspěly čtyři programy, myšlenka zaměstnávání vězňů v call centru si za tuzemské aktéry odnesla nejvíce peněz. Projekt Změna je možná skončil celkově na třetím místě a získal pět tisíc eur, tedy více než sto třicet tisíc korun.

"Lidé ve vězení by rádi pracovali, ale mají jen málo příležitostí a my jako soukromá firma jsme hledali telefonní operátory," vysvětluje Věra Babišová z firmy A-Giga, která zaměstnávala zájemce ve věznici Vinařice. Za více než čtyři roky programem prošlo více než sto padesát trestanců. Mnozí z propuštěných následně pro společnosti pracují jako běžní zaměstnanci.

"Ještě nikdy předtím jsem neslyšela o projektu, který dává vězňům takové možnosti," říká zakladatelka ceny SozialMarie Wanda Moser-Heindlová, jež rakouskou cenu založila před jedenácti lety. SozialMarie speciálně oceňuje tři hlavní projekty. Ty dostávají částku v rozmezí od pěti do patnácti tisíc eur. Dalších dvanáct projektů obdrží částku dva tisíce eur.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru