Populární internetová služba pro streamování hudby Grooveshark po čtyřech letech právních pří o autorská práva sama ukončila svou činnost. Na svém webu Grooveshark zveřejnil omluvu a prohlášení, ve kterém svůj konec označil za součást dohody s velkými nahrávacími společnostmi.

Internetová televize Netflix má už 50 milionů předplatitelů. A zdvojnásobila zisk – čtěte ZDE

"I přes nejlepší záměry jsme se dopustili velmi vážných chyb. Nedokázali jsme pro většinu hudby ve službě zajistit licence od držitelů práv. To bylo špatné. Omlouváme se. Bezvýhradně," uvedl Grooveshark v prohlášení.

Služba umožňovala uživatelům nahrát na web své hudební soubory, které pak bylo možné dále přes internet poslouchat. Uživatelé si mohli sestavovat vlastní seznamy hudby a systém jim pak na základě přehrávaných písní doporučoval nové.

Grooveshark se dlouho snažil přimět nahrávací studia k dohodě, která by jeho činnost legalizovala. Kvůli sporům o práva pak společnosti jako Facebook, Google či Apple odstranily aplikaci služby ze svých obchodních a programových portálů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru