Šéf americké automobilky Tesla Motors Elon Musk ve čtvrtek představil novinku: záložní bateriový systém zvaný Powerwall. Toto zařízení, které vedle záložního napájení slouží také k ukládání solární energie, je navrženo tak, aby sloužilo domácnostem i podnikům. Zakoupit jej bude možné za tři až čtyři měsíce a nejlevnější model přijde na 3000 dolarů.

Vyrobil si auto na elektřinu, teď ho vystavuje vedle supersportů Tesla – čtěte ZDE

Podle Muska je hlavním cílem nového produktu zásadně změnit způsob ve využívání energie. Současně zdůraznil, že mezi hlavní snahy firmy patří mimo jiné i to, že chce přispívat k postupnému omezování fosilních paliv v každodenním životě a přibližovat se stavu, kdy bude každý vlastnit svůj zdroj energie.

Společnost se baterie chystá vyrábět nejdříve ve své automobilce v Kalifornii a příští rok k tomu začne využívat tzv. "gigafactory" v Nevadě.

Jak uvádí agentura Reuters, tak nemalé ambice má Tesla i v případě prodejů. Podle Muska očekává ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku sice malou, ale rostoucí hrubou marži, nicméně v roce příštím počítá s výraznou ziskovostí. Odborníci většinou uvádějí, že firma jde správným směrem. Pokládají výrobu bateriového systému za nákladově efektivnější a celkově ziskovější než v případě elektromobilů, které doposud jsou vlajkovou lodí společnosti.

Generální ředitel Tesla Motors Elon Musk představuje Powerwall obchodním partnerům a novinářům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru