Příznivé sazby hypoték a oživení domácí ekonomiky se promítají do růstu cen nemovitostí už od roku 2013. A ceny bytů porostou v řádech jednotek procent i v letošním a příštím roce, i když jejich vývoj bude v jednotlivých regionech odlišný. Shodují se na tom odborníci z Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN).

"Ceny nemovitostí po zbytek roku 2015 budou s největší pravděpodobností udržovat své mírné růsty kolem tří až čtyř procent. V roce 2016 pak budou postupně mírně zrychlovat na čtyři až pět procent meziročně," uvedli Jan Frait a Michal Hlaváček z České národní banky, autoři kapitoly makroekonomický vývoj v ročence Trend Report 2015. Asociace představila veřejnosti koncem týdne publikaci, která shrnuje vývoj českého realitního trhu za uplynulý rok.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ceny bytů porostou letos a příští rok v jednotkách procent, odhaduje centrální banka.
  • Stabilní zájem je o rodinné domy za dva až pět milionů korun.
  • Díky levným hypotékám se zadlužují i lidé, kteří by jinak o úvěru neuvažovali.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru