Španělská ekonomika vykázala v prvním čtvrtletí růst proti předchozím třem měsícům o 0,9 procenta, což je nejrychlejší tempo od roku 2007. Vyplývá to z předběžných údajů, které ve čtvrtek zveřejnil tamní statistický úřad.

Růst čtvrté největší ekonomiky v eurozóně zrychlil z 0,7 procenta v posledním kvartálu loňského roku.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Růst od ledna do března překonal očekávání analytiků, kteří jeho tempo v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 0,8 procenta.

V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt Španělska v prvním čtvrtletí zvýšil o 2,6 procenta. V závěru loňského roku zaznamenal růst o dvě procenta.

Španělsko prošlo v průběhu pěti let dvěma hospodářskými recesemi. Za celý loňský rok však tamní ekonomika vykázala růst o 1,4 procenta po poklesu o 1,2 procenta v předchozím roce. Španělský premiér Mariano Rajoy koncem února zlepšil odhad letošního růstu ekonomiky na 2,4 procenta z původně očekávaných dvou procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru