Americká internetová síť Twitter prohloubila v prvním čtvrtletí ztrátu na 162,4 milionu dolarů (4,1 miliardy korun) z loňských srovnatelných 132,4 milionu dolarů. Příjmy sice prudce vzrostly, zaostaly však za očekáváním analytiků a firma současně snížila odhad příjmů na celý rok kvůli slabší poptávce po jejích produktech direct response. Vyplývá to z úterního prohlášení společnosti.

Příjmy za tři měsíce do konce září stouply o 74 procent na 436 milionů dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters však očekávali příjmy až 456,8 milionu dolarů.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Počet uživatelů, kteří se nejméně jednou měsíčně přihlásí na Twitter, stoupl o 18 procent na 302 milionů. Zisk bez mimořádných položek však překonal odhady: činil sedm centů na akcii, zatímco analytici čekali čtyři centy.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků.

Její nové produkty direct response, tedy přímá odpověď, jsou vzkazy, které mohou podniky poslat přímo cíleným uživatelům. Takové vzkazy mohou zahrnovat klikací vizitku nebo odkaz přímo na internetové stránky inzerenta.

Generální ředitel firmy Dick Costolo v prohlášení dodal, že zájem o tyto produkty je zatím o něco menší, než firma doufala, což je důvod slabšího růstu příjmů.

Twitter současně snížil odhad příjmů na letošní rok na 2,17 miliardy až 2,27 miliardy dolarů z dřívějších 2,3 miliardy až 2,35 miliardy. Analytici čekají v průměru příjmy až 2,37 miliardy. Ve druhém čtvrtletí mají příjmy činit 470 až 485 milionů, zatímco analytici čekají příjmy 538 milionů.

Na oznámení o výsledcích Twitteru v úterý odpoledne zareagoval trh výrazným poklesem cen akcií firmy. Během obchodování na newyorské burze společnost ztratila přes 18 procent své hodnoty. Mezi druhou a třetí hodinou odpolední spadla hodnota jejích akcií dokonce o deset dolarů pod 42 dolarů za akcii. Do uzavření burzy pak akcie ještě mírně vzrostly na hodnotu 42,27 dolaru.

image

Akcie Twitteru v úterý klesly o 18,2 procenta na hodnotu 42,7 dolaru za akcii. Foto: Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru