Slavná jména českého byznysu vloží v příštích čtyřech letech více než miliardu korun do nových nadějných firem ve střední Evropě.

Snaží se najít společnost, z níž by časem mohla vyrůst globální firma, jak se to povedlo původně českému Avastu nebo AVG.

Peníze budou investovat prostřednictvím nového fondu společnosti Credo Ventures, která se zaměřuje na podniky v takzvané "start-up" fázi. Tedy v momentu, kdy společnosti sice mají nějaký inovativní produkt nebo službu, ale chybí jim peníze na jeho rozvoj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nový fond Credo Ventures investuje miliardu korun do nadějných firem ve střední Evropě, ze kterých by jednou mohl být globální hráč.
  • Celkem chce nový fond podpořit asi 25 společností. Na počátku půjde o investice v řádech stovek tisíc eur.
  • Do fondu Credo Stage 2 vložila peníze asi desítka známých jmen české byznysové scény.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.