Evropský statistický úřad Eurostat zveřejnil statistiku zaměřenou na míru nezaměstnanosti v regionech EU. Celkově byl v roce 2014 u více než poloviny z nich zaznamenán pokles o nejméně 0,5 procentního bodu ve srovnání s rokem 2013. Nicméně regionální míra nezaměstnanost se i nadále velmi liší podle jednotlivých částí EU.

Nejnižší výsledky byly zaznamenané v Praze a v německém Horním Bavorsku (oba regiony 2,5 procent). Na opačném konci stupnice stály španělské regiony Andalusie (34,8 procent), Kanárské ostrovy (32,4 procent), Ceuta (31,9 procent).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.