Na svých cestách po Evropě si bratři Vítek a Filip Ježkovi všimli, že v každém velkém městě funguje systém sdílených kol.

"Vrátili jsme se domů a tady pořád nic. Hlavní překážkou v Praze bylo údajně rozmístění stojanů, které by bylo nutné domluvit s jednotlivými městskými částmi. A proto jsme se rozhodli založit bikesharing bez stojanů," říká Vítek Ježek.

A protože pracuje ve firmě manGoweb, která vyvíjí mobilní aplikace, rozhodli se přijít se sdílením kol právě přes ně.

Tak vzniklo sdružení Rekola, které bude mít v letošní sezoně kola ke sdílení v pěti českých městech – Praze, Brně, Olomouci, Pardubicích a nově také v Hradci Králové. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.