Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží vládě návrh zákona o rozdělení CzechInvestu na dvě agentury. Nový CzechInvest se bude starat jen o investory a podporu malých a středních firem, druhá agentura převezme podnikatelskou agendu evropských fondů. Uvedla to v neděli Česká televize. Důvodem změn je služební zákon.

"Od CzechInvestu se oddělí jedna agentura, my teď předložíme návrh zákona, který toto zajistí," řekl ČT ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

Podle televize se změnami už souhlasila i Evropská unie. Nově vzniklá agentura se bude podle televize jmenovat Agentura pro podnikání a inovace a přejde do ní prý zhruba polovina zaměstnanců CzechInvestu.

Vláda by měla návrh zákona projednat do konce června, doplnila ČT.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru