Americké firmy na Wall Street sice čeká jedna z nejhorších výsledkových sezon za několik posledních let, pro americké banky to ale neplatí. Dokázaly to i výsledky Goldman Sachs a Citigroup - v obou případech výrazně překonaly očekávání analytiků.

Čistý zisk Goldman Sachs za první čtvrtletí roku vylétl meziročně o 40 procent na 2,75 miliardy dolarů. V přepočtu na jednu akcii tak americká banka vydělala 5,94 dolaru - nejvyšší sumu za posledních pět let. Všech 26 analytiků, kteří pro agenturu Bloomberg bankovní dům sledují, čekalo horší čísla. V průměru předpovídali zisk na akcii ve výši 4,26 dolaru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.