Produkce průmyslových firem podle pátečních údajů Českého statistického úřadu v únoru meziročně vzrostla o 4,5 procenta. Analytici oslovení agenturou Reuters čekali růst o půl procentního bodu nižší. Meziměsíčně se průmyslová produkce zvýšila o šest desetin procenta. 

Nejvíce k růstu průmyslu přispěly už tradičně automobilky, které ve srovnání s únorem předchozího roku zvýšily svou výrobu o 6,9 procenta. Na celkovém růstu ve výši 4,5 procenta se podílely hodnotou 1,3 procentního bodu.

Druhým výrazným tahounem růstu průmyslu v únoru byla s příspěvkem 0,9 procentního bodu výroba a rozvod energií. Meziročně pak toto odvětví rostlo o 8,3 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.