Tuzemské J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, stoupl v roce 2014 čistý zisk meziročně o 26 procent na 1,34 miliardy korun. Bilanční suma banky vzrostla o 21 procent na 133,8 miliardy korun. Všem bankám v Česku stoupl loni souhrnný čistý zisk o 2,41 miliardy na 63,46 miliardy korun.

Provozní zisk J&T Banky činil 1,69 miliardy korun a zaznamenal tak meziročně téměř 40procentní růst. K nárůstu bilanční sumy vedlo především čtvrtinové navýšení klientských vkladů na 106,9 miliardy korun. Banka také poskytla o téměř pětinu víc úvěrů než v předchozím roce.

Nárůst objemu vkladů spolu s kapitálovým vybavením banky umožnil rozvoj úvěrových obchodů, což se projevilo na 35procentním meziročním růstu úrokových výnosů na 5,8 miliardy korun.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví také specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. S cennými papíry obchoduje pro soukromé investory.

V Česku J&T Banka působí od roku 1998. Do bankovního holdingu J&T Finance Group patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank ZAO, J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu a banka VABA v Chorvatsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru