Kuba bude mít své první oficiální inzertní internetové stránky a inzertní časopis. Kubánská státní Národní informační agentura oznámila, že od příštího měsíce budou k dispozici internetové stránky nazvané Ofertas, tedy nabídky, a 16stránkový barevný časopis s počátečním nákladem 60 000 kusů, kde bude možné inzerovat.

Kubánci znechucení nemožností pořídit od státních podniků kvalitní produkty za dostupné ceny často konzultují možnosti získání zboží a služeb na mnoha nově vzniklých internetových stránkách a prostřednictvím soukromých letáků. Ty využívají jak licencovaní podnikatelé, tak podnikatelé na černém trhu. Nyní na tento pulzující neformální trh, kde je možné najít vše od domů po pirátské nahrávky televizních pořadů z USA, vstupuje vláda.

Většina letáků a jiných zdrojů informací se objevila v posledních pěti letech, kdy kubánská vláda v rámci reforem povolila rozvoj drobného soukromého podnikání, napsala agentura AP.

Další nový titul, který míří na kubánský trh, nese název "OnCuba Cuba Real Estate" (Kubánské reality). Jedná se o nejnověší projekt v sérii magazínů vydávaných Američanem kubánského původu Hugem Canciem.

Online publikace si bere za cíl "informovat čtěnáře o současném stavu a vývoji realitního trhu na Kubě". Canciova společnost Fuego Enterprise sídlí v Miami a kanceláře má nově i v Havaně.

Cancio se největšímu karibskému ostrovu věnuje již delší dobu. Vydává například magazíny "OnCuba" a "Art OnCuba".

"Doufáme, že Spojené státy se stanou klíčovým hráčem na kubánském realitním trhu," uzavřel Cancio.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru