Největší prodejce zemědělských osiv na světě neprožívá šťastné dny. Americká společnost Monsanto zhoršila výhled letošního hospodaření a uvedla, že letos o pět procent sníží provozní výdaje kvůli malé poptávce farmářů po její kukuřici. Akcie společnosti následně během předobchodní fáze klesly na newyorské burze o více než dvě procenta.

Monsanto

Monsanto vyvíjí produkty a řešení integrující herbicidy, osiva a genetické vlastnosti rostlin získané biotechnologickými procesy a nabízí je v agrárním sektoru a přidružených odvětvích.

Kromě nabídky osiv zemědělských plodin a jejich specifických vlastností (biotechnologie) nabízí Monsanto vysoce účinné přípravky na ochranu rostlin.

Zdroj: Monstanto.cz

Zhoršení výhledu je druhou špatnou zprávou pro Monsanto v poslední době. Tu první jí uštědřila Světová zdravotnická organizace, když oznámila, že její výrobek, světově nejpoužívanější herbicid Roundup, je pravděpodobně rakovinotvorný. Firma, která je největším světovým výrobcem geneticky modifikovaného obilí, se proti tomu ohradila. Uvedla, že výzkum opominul studie, které byly v rozporu s jeho zjištěním.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?