Největší prodejce zemědělských osiv na světě neprožívá šťastné dny. Americká společnost Monsanto zhoršila výhled letošního hospodaření a uvedla, že letos o pět procent sníží provozní výdaje kvůli malé poptávce farmářů po její kukuřici. Akcie společnosti následně během předobchodní fáze klesly na newyorské burze o více než dvě procenta.

Monsanto

Monsanto vyvíjí produkty a řešení integrující herbicidy, osiva a genetické vlastnosti rostlin získané biotechnologickými procesy a nabízí je v agrárním sektoru a přidružených odvětvích.

Kromě nabídky osiv zemědělských plodin a jejich specifických vlastností (biotechnologie) nabízí Monsanto vysoce účinné přípravky na ochranu rostlin.

Zdroj: Monstanto.cz

Zhoršení výhledu je druhou špatnou zprávou pro Monsanto v poslední době. Tu první jí uštědřila Světová zdravotnická organizace, když oznámila, že její výrobek, světově nejpoužívanější herbicid Roundup, je pravděpodobně rakovinotvorný. Firma, která je největším světovým výrobcem geneticky modifikovaného obilí, se proti tomu ohradila. Uvedla, že výzkum opominul studie, které byly v rozporu s jeho zjištěním.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru