Největší prodejce zemědělských osiv na světě neprožívá šťastné dny. Americká společnost Monsanto zhoršila výhled letošního hospodaření a uvedla, že letos o pět procent sníží provozní výdaje kvůli malé poptávce farmářů po její kukuřici. Akcie společnosti následně během předobchodní fáze klesly na newyorské burze o více než dvě procenta.

Monsanto

Monsanto vyvíjí produkty a řešení integrující herbicidy, osiva a genetické vlastnosti rostlin získané biotechnologickými procesy a nabízí je v agrárním sektoru a přidružených odvětvích.

Kromě nabídky osiv zemědělských plodin a jejich specifických vlastností (biotechnologie) nabízí Monsanto vysoce účinné přípravky na ochranu rostlin.

Zdroj: Monstanto.cz

Zhoršení výhledu je druhou špatnou zprávou pro Monsanto v poslední době. Tu první jí uštědřila Světová zdravotnická organizace, když oznámila, že její výrobek, světově nejpoužívanější herbicid Roundup, je pravděpodobně rakovinotvorný. Firma, která je největším světovým výrobcem geneticky modifikovaného obilí, se proti tomu ohradila. Uvedla, že výzkum opominul studie, které byly v rozporu s jeho zjištěním.

V článku se dále dozvíte

  • Největší prodejce zemědělských osiv na světě a výrobce geneticky modifikovaných potravin sníží provozní výdaje.
  • Monsantu ubližuje sílící americký dolar.
  • Cena kukuřice spadla za poslední dva roky o 35 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru