Operátoři dosud neuzavřeli s Dopravním podnikem hlavního města Prahy (DPP) smlouvu na pokrytí nového úseku pražského metra A. Až se tak metro v pondělí rozjede do nového úseku, cestující si v tunelu nezavolají.

"Po mnoha složitých jednáních jsme ve stavu, kdy funguje pokrytí ve stanicích, a finalizujeme jednání o pokrytí tunelů. V současné době tunely tedy pokryté nejsou," řekl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Smlouva mezi pražským dopravním podnikem a mobilními operátory o pokrytí nových tunelů měla být původně podepsána v únoru.
  • Investice na pokrytí prodlouženého úseku metra se vyšplhají na 35 milionů korun. Platit je budou operátoři.
  • Podle předběžných odhadů by pak pokrytí celého metra mělo vyjít zhruba na půl miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.