Finanční skupině KRUK, která působí na trhu řízení pohledávek v Polsku, Rumunsku, Česku, na Slovensku a v Něměcku, stoupl loni čistý zisk o 55 procent na více než miliardu korun. Tržby vzrostly o pětinu na 3,22 miliardy korun. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

"Rok 2014 byl pro skupinu velmi dobrý. Posílili jsme naši vedoucí pozici v Polsku a Rumunsku, získali základnu na rozsáhlém německém trhu a vstoupili jsme na nedotknutelný trh hypotečních pohledávek. V minulém roce jsme také učinili rekordní investice. Jsme přesvědčeni, že budeme i nadále růst, neboť naše finanční výsledky a hotovostní toky vycházejí z investic provedených v uplynulých letech," uvedl prezident správní rady KRUK Piotr Krupa.

Investice firmy do dluhových portfolií loni činily 3,77 miliardy korun, což je o 55 procent meziročně více. Přijaté platby z nakoupených portfolií pohledávek dosáhly 4,69 miliardy, o 32 procent více než v roce 2013. Předsednictvo doporučí valné hromadě výplatu dividendy 9,9 korun na akcii ze zisku za rok 2014. 

Strategie společnosti KRUK spočívá ve vyhodnocení možností dlužníka a ke splacení dluhu ve formě splátek, které si může dovolit. Především jde o prodloužení doby splácení dluhu. Vyrovnání s klienty představovalo loni 65 procent přijatých plateb.

"Našimi hlavními prioritami zůstávají pokračující růst, expanze podnikání a maximalizace zisku. Jak ukazují naše první kroky na německém trhu, expanze na západoevropské trhy stojí za to. Již jsme vytipovali země s významným zákaznickým potenciálem, jako jsou Španělsko, Itálie, Portugalsko a Spojené království, tento seznam se ale může stále rozšiřovat," upozornil Krupa.

Skupinu KRUK založili v roce 1998 Krupa a Wojciech Kuźnicki. Na začátku se orientovala na polský trh. Po vstupu na rumunský trh v roce 2007 se KRUK zaměřil na český a slovenský trh, kde v listopadu 2011 vznikly nové pobočky. Od srpna 2014 působí v Německu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru