Dlouholetý spor mezi ostravskými podnikateli miliardářem Janem Světlíkem a Danešem Zátorským eskaluje. Na insolvenční soud v pondělí doputoval návrh na insolvenci na Světlíkovu firmu Vítkovice kvůli pohledávce stavební firmy VOKD, která patří právě Zátorskému a kterou nyní disponuje společnost Carnefix. Jedná se přitom o dluh "pouhých" 438 tisíc korun, s úroky něco málo přes půl milionu korun.

Podle Světlíka je jakýkoli dluh nesmysl. "Jedná se o čistě šikanózní návrh, za kterým stojí tajně pan Zátorský s Karlem Komárkem za zády. Je to prostě 86. opruz v řadě," říká Světlík. Podle něj tato pohledávka opravdu existovala, ale jelikož VOKD podle něj vítkovické skupině dlužila mnohem vyšší sumy, firma jí proti nim započetla a o sumu ponížila dlužnou částku VOKD vůči Vítkovicím. Vyvedení pohledávky z VOKD na Carnifex bylo navíc podle Vítkovic protizákonné a firma se tak obrátila na Krajské státní zastupitelství v Ostravě. 

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru