Americká internetová společnost Google se bude podílet na vývoji robotů, kteří budou pomáhat chirurgům na operačním sále.

Společnost kvůli tomu naváže spolupráci s americkou farmaceutickou a kosmetickou společností Johnson & Johnson, která o strategickém partnerství s internetovou firmou informovala v pátek. 

Google bude spolupracovat konkrétně se společností Ethicon, která vyrábí zdravotnické přístroje a jejímž majitelem je právě Johnson & Johnson. Společnosti se pokusí vyvinout robotické technologie, jež by pomáhaly snížit traumata pacientů a urychlit proces hojení.

Finanční podmínky strategického partnerství zveřejněny nebyly.

K hlavním sférám činnosti Googlu patří internet věcí a reklama. Společnost nicméně také investovala do výzkumu v oblasti zdravotnictví, který je zaměřen na prodloužení lidského života a na robotické technologie.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru