Objevy z posledních desetiletí ale naznačují, že všechno je jinak. Jednou z nejrozšířenějších sloučenin ve vesmíru je zřejmě voda - ještě větší překvapení však znamenalo zjištění, že v mezihvězdné hmotě a některých typech meteoritů se běžně nacházejí organické sloučeniny, včetně velmi složitých. Přitom některé z nich tvoří základní stavební kameny živých buněk.

Dalším překvapením bylo zjištění, že život se na Zemi objevil prakticky vzápětí poté, co její povrch vychladl. Zatímco Země vznikla před asi 4,5 miliardy let a těžké bombardování jejího povrchu asteroidy skončilo před 3,8 miliardy let, nejstarší struktury považované za fosilie pravěkých organismů pocházejí z doby před přibližně 3,5 miliardy let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.