Vloni na zakázkách utržili jednotky milionů korun a Roman Švábek z HiLasu – centra pro transfer laserových technologií v Dolních Břežanech u Prahy – říká, že je to dobrý začátek. Vědecké centrum se totiž svoje fungování snaží částečně pokrýt spoluprací s průmyslem.

"Fungujeme teprve rok a naší náplní je jak výzkum laserových technologií, tak hlavně jejich aplikace. Proto spolupracujeme i s firmami, nabízíme jim svoje know-how, teorii i experimentální ověření navrhovaných postupů a konzultujeme uplatnění laserových technologií v jejich výrobních procesech," vysvětluje Švábek. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Centra ELI Beamlines a HiLase v Dolních Břežanech u Prahy mají mít globální význam.
  • HiLase funguje rok a soustředí se na aplikovaný výzkum, transfer technologií a spolupráci vědců s byznysem. ELI má být základnou čistokrevného vědeckého výzkumu.
  • Inženýři a vědci v centru HiLase spolupracují i se Škodou Auto nebo Continental Automotive, zkoumají třeba nové možnosti v laserovém obrábění kovů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.