České lázeňství podle týdeníku Ekonom prochází restartem. Po nedávných drsných škrtech se nyní lázně dočkaly masivnější podpory ze strany ministerstva zdravotnictví. Díky tomu počty pacientů léčených na náklady pojišťoven narůstají o více než polovinu.

A tím to nekončí. Škrty v lázeňské péči zavedené tehdejším ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem nepřímo donutily lázeňské podniky k masivnímu "lovu" komerčních klientů doma i v cizině. "Většina lázní musela po škrtech změnit svůj přístup, více investovala, aby se stala atraktivní," říká Vladimír Odehnal, předseda představenstva Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. A dopad těchto investic se podle něho nejvýrazněji projeví po dvou až třech letech, což právě nastává. České lázně by tak s trochou nadsázky mohly v roce 2015 prožít zlatou sezonu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Díky masivnější podpoře od ministerstva zdravotnictví počty pacientů léčených v lázních na náklady pojišťoven rostou o více než polovinu.
  • Zároveň se projevuje dopad nových investic za vlády ministra zdravotnictví Leoše Hegera.
  • Celkové výdaje pojišťoven za lázně by se letos mohly vyšplhat na 2,3 miliardy korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.