Český technologický byznys potřebuje inovaci a vývoj, české univerzity zase peníze pro své vědecké týmy. A tak stále častěji výzkumníci spolupracují s firmami na projektech, kde manažeři nenašli komerční dodavatele. Třeba na samozahřívacích uniformách pro německou armádu nebo na systémech pro jadernou elektrárnu.

"Vysoké školy se dnes musí samy postarat o své financování a až polovinu příjmů na výzkum mají díky propojení s byznysem," řekl HN Radimír Vrba, ředitel Středoevropského technologického institutu Ceitec, během veletrhu elektrotechniky Amper v Brně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Technické vysoké školy se učí prodávat svoje znalosti a stále častěji financují svůj provoz díky spolupráci s firmami.
  • Nastupují tam, kde soukromý sektor nestačí - třeba když firma hledá inovativní řešení a zjistí, že ho komerčně nikdo nenabízí.
  • Vědcům a univerzitám se tak nabízí prostor k poskytování poradenství firmám, které se bez nejnovějších technologických řešení neobejdou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.