Obchodník s elektřinou a plynem COOP Energy je v insolvenci. Návrh na sebe firma podala sama – už nezvládala svoji zadluženost. Závazky firmy totiž samotná COOP Energy podle insolvenčního rejstříku vyčíslila na 187 milionů korun. Oproti nim má na bankovních účtech jen tři miliony korun a 85 milionů korun nesplacených pohledávek. 

"V žádném případě nehrozí, že by naši zákazníci byli odstřiženi od dodávek elektřiny a plynu. Jsme velmi aktivní a nenecháváme celou věc plavat," říká šéf představenstva firmy a zároveň šéf Skupiny COOP Zdeněk Juračka.

"Situaci jsme zaznamenali minulý týden a vývoj insolvenčního řízení monitorujeme," říká mluvčí Energetického regulačního úřadu Jiří Chvojka, podle kterého se na ERÚ zatím neobrátili žádní zákazníci. "Předpokládané řešení v případě prohlášení úpadku bude změna za dodavatele poslední instance," dodává. Těmito dodavateli v současnosti jsou regionální distribuční společnosti – v případě elektřiny ČEZ, E.ON a PRE, u plynu pak RWE, E.ON a Pražská plynárenská. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru