Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze, v prvním čtvrtletí svého finančního roku výrazně zlepšila hospodaření. Zisk firmy před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) za období od loňského listopadu do konce letošního ledna vzrostl meziročně o 86,8 procenta na 5,5 milionu eur (150 milionů korun). Informovala o tom mluvčí TMR Zuzana Fabianová.

"První polovinu zimní sezony 2014/15 máme úspěšně za sebou. Na rozdíl od minulého roku nám v sledovaném období přálo počasí vhodné na zimní sporty," uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Společnost podle něj dokázala své hotely vytížit v období novoročních svátků na maximum navzdory úbytku rusky mluvících klientů. Vzhledem k příznivým podmínkám v horských střediscích TMR očekává dlouhou a úspěšnou zimní sezonu.

Výnosy společnosti, která kromě jiného provozuje největší lyžařská střediska na Slovensku a také má podíl v provozovateli největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně, v prvním čtvrtletí jejího finančního roku vzrostly meziročně o 18,1 procenta na 17,99 milionu eur (491 milionů Kč).

Počet návštěvníků v horských střediscích TMR ve Vysokých a Nízkých Tatrách stoupl ve sledovaném období meziročně více než o čtvrtinu. Nezměnila se návštěvnost největšího slovenského aquaparku Tatralandia, který společnost také provozuje.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru