Americké společnosti FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, vzrostl ve fiskálním třetím čtvrtletí zisk o více než 50 procent na 580 milionů USD (14,9 miliardy Kč). Hospodaření podpořily vyšší objem přepravy a nižší náklady na pohonné hmoty, uvedla ve středu společnost.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce února činil 2,01 dolaru. Výrazně tak překonal očekávání analytiků, kteří počítali v průměru se ziskem jen 1,88 dolaru na akcii.

Příjmy však stouply jen nepatrně na 11,72 miliardy USD a naopak zaostaly za očekáváním. Mohly za to nižší palivové příplatky a nepříznivý vývoj směnných kurzů, který omezil příznivý vliv růstu objemu přepravy.

Příjmy největší divize Air Express stagnovaly kvůli nižším palivovým příplatkům a směnným kurzům. Provozní zisk se však zlepšil díky nižším cenám pohonných hmot a počasí. Příjmy divize pozemní přepravy stouply o sedm procent.

Firma současně upravila výhled zisku na celý fiskální rok na 8,8 až 8,95 dolaru na akcii z dosavadních 8,5 až devět dolarů na akcii. Analytici čekají zisk 8,97 dolaru na akcii, napsala agentura AP.

Firma FedEx je, podobně jako její hlavní konkurent United Parcel Service (UPS), považována mezi analytiky a investory za ukazatel ekonomického zdraví. Pokud se ekonomice daří dobře, posílají firmy i spotřebitelé více zásilek, zatímco v době hospodářské recese počet zásilek klesá.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru