Dánská on-line investiční banka Saxo Bank loni více než zdvojnásobila čistý zisk. Banka vydělala 381 milionů dánských korun, v přepočtu tedy asi 1,4 miliardy korun. Ještě o miliardu korun víc ale může banka prodělat v důsledku jediného obchodního dne letošního roku.

Banka působící i v Česku se totiž dostala do potíží, poté co švýcarská centrální banka v polovině ledna náhle přestala bránit posilování své měny. Švýcarský frank tehdy během chvilky skokově posílil o 40 procent. Saxo Bank, která mimo jiné zprostředkovává obchody na měnovém trhu, to silně zasáhlo.

Podle její středeční zprávy se maximální ztráta způsobená krokem švýcarské centrální banky může vyšplhat na 0,7 miliardy dánských korun, tedy asi 2,6 miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.