Čtyřicet procent z více než 62 000 nových živnostenských listů bylo v České republice v loňském roce vydáno ženám. Nové podnikatelky jako obor činnosti nejčastěji volily zprostředkování, činnosti související s péčí o tělo, poradní inženýrství a finanční služby. Nejvíce žen – nových podnikatelek bylo registrováno Středočeském, Libereckém a Jihočeském kraji. Takové jsou hlavní závěry analýzy, kterou zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Aktuálně má v České republice živnostenský list více než 2 miliony osob, z toho 65 procent mužů a 35 procent žen. "Podíl žen na nově vydávaných živnostenských oprávnění se posledních pět let pohybuje kolem 40 procent," říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Největší podíl žen mezi živnostníky je v Praze (37 procent), Moravskoslezském (36 procent) a Středočeském (35 procent) kraji, nejméně naopak na Vysočině (32 procent), Zlínském (33 procent) a Pardubickém (32 procent) kraji.

V roce 2014 bylo nejvíce podnikatelek registrováno ve Středočeském (43 procent), Jihočeském (42 procent) a Libereckém (42 procent) kraji, s těsným odstupem následovaly Královehradecký, Olomoucký, Plzeňský a Zlínský kraj (všechny 41 procent). Nejméně - 35 procent - bylo v Ústeckém kraji.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.