Praha podá žalobu na firmu ČKD Praha DIZ, která má na starost technologii v tunelu Blanka a je zodpovědná za nefunkční kabely. Kvůli ní se znovu odložilo plánované otevření celé stavby.

Rada se tak rozhodla poté, co odborům magistrátu v úterý zadala úkol, aby do týdne doporučily, jakým způsobem arbitrážní žalobu podat. „Nejde o to, jestli žalobu podat, ale jakým způsobem ji podat. Chceme vědět, jaká je nejrychlejší cesta k dokončení Blanky,“ uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek. Odbory magistrátu mají nyní týden na to, navrhnout nejvhodnější způsob.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.