Potravinářská společnost Hamé začala spolupracovat s družstvem invalidů Ergotep, které patří mezi největší zaměstnavatele zdravotně znevýhodněných v České republice. Hendikepovaní pracovníci mají na starosti logistiku a distribuci e-shopu Hamé.

"Pro spolupráci s Ergotepem jsme se rozhodli proto, že je to tradiční, renomovaná česká firma, která dokáže garantovat kvalitní služby. Zajistit vhodné a dlouhodobé pracovní umístění pro zdravotně znevýhodněné občany je z našeho pohledu velmi důležité, a jsme proto rádi, že i my se můžeme do tohoto procesu zapojit," řekla Marcela Mitáčková, marketingová ředitelka společnosti Hamé.

Zdravotně znevýhodnění lidé mají na starosti distribuci a logistiku e-shopu Hamé. Náplní jejich práce je kompletní odbavení zákaznické objednávky, tedy komunikace se zákazníkem, vyskladnění, zabalení a odesílání samotných objednávek.

"V našem týmu zaměstnáváme 95 % handicapovaných spolupracovníků, celkem na mém útvaru je to 140 zaměstnanců. Na správě skladu, vyřízení a kompletaci zakázek se může vystřídat až 100 handicapovaných zaměstnanců," říká Jiří Herynek, ředitel interního obchodu Ergotepu. "Pracovní místa a pracovní dobu individuálně řešíme podle aktuálního zdravotního stavu zaměstnance a přizpůsobíme ji dle jeho potřeb. Celý obchod řídíme z jednoho místa, a to přímo z logistického centra v Proseči," dodává Herynek. 

Ergotep, družstvo invalidů, funguje od roku 2003 s hlavním záměrem zapojit lidi se zdravotním postižením do společnosti, od počátku má statut chráněné dílny a v současné době zaměstnává 210 lidí.

"Tato spolupráce s Hamé má dlouhodobý charakter a není nijak časově omezena. Naším společným cílem je tvořit dlouhodobé a udržitelné projekty a vytvářet stabilní pracovní místa trvalého charakteru," dodává Herynek. "Tento projekt má pro nás význam především referenční a řadí se například vedle projektu společnosti Tescoma na portálu Aukro, kde Ergotep též zajišťuje tyto služby prodeje na internetu. Navázání této spolupráce s Hamé je svým způsobem vzkazem pro ostatní firmy, že i přes jistou specifičnost a sociálně prospěšný charakter naší společnosti dokážeme kvalitně a dlouhodobě zajistit nasmlouvané služby," podotýká Herynek. 

Ročně Ergotep utrží zhruba 100 milionů a vydělá 10 milionů korun, které ze tří čtvrtin investuje do společensky prospěšných věcí. Ergotep plní úkoly pro Poštovní spořitelnu, ČSOB i výrobce domácích potřeb Viledu a Tescomu. Postižení například přepisují čísla z naskenovaných složenek do digitálních souborů, kontrolují data o finančních transakcích, zpracovávají dotazníky nebo spravují internetové obchody.

Související