Zapisování do obchodního rejstříku se od května podle týdeníku Ekonom výrazně zrychlí. Do rejstříku totiž začnou vedle soudů napřímo vstupovat i notáři. Ti budou nové údaje o podnikatelích zanášet on-line, a tedy s okamžitou platností. Tato revoluční změna má přitom téměř rok a půl zpoždění - s jejím zavedením se původně počítalo už v souvislosti s novým občanským zákoníkem od začátku roku 2014.

Vedle rychlejších zápisů podnikatelům zjednoduší život i fakt, že novela, kterou by měl už ve druhé polovině března posvětit Senát, zápisy do obchodního rejstříku v některých případech zlevní i o více než polovinu. S tím, že všechno bude fungovat od začátku letošního května, počítá jak Notářská komora ČR, tak ministerstvo spravedlnosti.

"K tomuto datu směřuje naše úsilí a nastavení harmonogramu kroků tak, aby byla do této doby připravena aplikace a spuštěna i její zkušební verze, která umožní proškolení všech notářů," říká prezident Notářské komory ČR Radim Neubauer.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru