Třiačtyřicetiletý irský vysokoškolák David Garrahy, který žije a pracuje v Bruselu, by se jednou rád vrátil do rodného Irska. "Nejsem si ale jistý, kdy k tomu dojde," svěřil se před časem britskému listu Financial Times.
Mladé a vzdělané talenty, jako je Garrahy, se dostaly do hledáčku irské vlády. Ta se rozhodla lákat zpět do vlasti Iry, které dříve z jejich domoviny "vyhnala" finanční a ekonomická krize.

"Emigrace má ničivý dopad na naší ekonomiku. Ztrácíme zdroj talentu a energie. Proto chceme, aby se tito lidé vrátili. Potřebujeme je a v Irsku je přivítáme," nechal se nedávno slyšet premiér Enda Kenny. Ten očekává, že už v roce 2016 Irsko projde zásadním předělem – počet Irů, kteří se vrací, převýší počet lidí, jenž ze země odchází.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.