Koncern Honeywell v Brně investuje asi čtvrt miliardy korun (10 milionů amerických dolarů) a přijme 300 zaměstnanců. Společnost zahájila provoz tří nových výzkumných a vývojových laboratoří. V následujících měsících otevře dalších pět. Zástupci firmy to řekli novinářům. V Brně vznikne největší výzkumné centrum společnosti v Evropě.

"Jihomoravský kraj je znám jako české Silicon Valley a mimo vynikající infrastruktury je zde také spousta vysoce kvalitních technických talentů," uvedl Jiří Tomíček, generální ředitel Honeywell Technology Solutions (HTS), která je vývojovou a technickou částí koncernu. Vývojové centrum v Brně Honeywell otevřelo v roce 2003. Dnes v Brně pracuje více než 1500 inženýrů v prostorách o rozloze 33 000 metrů čtverečních.

Podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary Brno nabízí vše, co Honeywell potřebuje, tedy stabilní zázemí, vynikající dopravní napojení na hlavní evropské trhy i schopné zaměstnance. "Načasování investice do rozšíření kapacit je vzhledem k očekávanému oživení evropských ekonomik velmi prozíravé a nepřekvapilo by mne, kdybychom se v brzké budoucnosti doslechli o další investici obdobného rozsahu," uvedl Šimara.

Nové laboratoře v Brně budou podporovat dvě klíčová odvětví společnosti, kterými jsou letectví, automatizace a řízení. Podle vyjádření společnosti mají napomáhat zvyšování kvality, spolehlivosti a účinnosti elektronických a bezdrátových výrobků, kterými jsou například inteligentní termostaty, chytré regulátory či letecké elektrotechnické přístroje. Výzkum v laboratořích pomůže vyvíjet lepší a bezpečnější elektronické přístroje. Výrobky se zde budou zároveň i testovat, aby splňovaly normy na trhu.

"Od roku 2006 jsme svědky stabilního růstu a zvyšování kvalifikace místních inženýrů. Jsme také úspěšní v získávání vysoce talentovaných zaměstnanců napříč Evropou. Proto je rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně dalším logickým krokem," uvedl Suresh Venkatarayalu, prezident Honeywell Technology Solutions.

Inženýři v Brně vyvíjejí technologie pro místní i globální zákazníky z různých odvětví. Mezi ně patří například bezpečné přistávací systémy pro letadla, satelitní komunikace o počasí pro letadla, systémy řízení leteckého provozu, simulátory kokpitu nebo dálkové softwary pro poplachová zařízení a bezpečnostní systémy.

Skupina Honeywell dodává komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl. Honeywell je také výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, zařízení pro řízení klimatu, ve stavebnictví, v průmyslu obalů a barev, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu. V ČR má dvě výrobní základny - v Brně a Olomouci. Globální výzkumná centra HTS sídlí v České republice, Indii a Číně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru