Společnost Apple v noci z pondělí na úterý výrazně zdražila chytré telefony iPhone pro český trh. Cena základních verzí iPhonu 6 a 6 plus se zvýšila o 2 800 respektive 3 200 korun.

Vyplývá to z aktualizovaného ceníku stránek Apple Store. Důvodem by mohlo být výrazné posílení amerického dolaru vůči koruně, uvedl server mobil.iDnes.cz.

Cena iPhonu 6 s pamětí 16 GB se v lokálním internetovém obchodě Apple zvýšila z 18 390 korun na 21 190 korun.

Telefon iPhone 6 plus nově vyjde na nejméně 24 390 korun a nejvyšší varianta se 128 GB paměti překročila cenovku 30 000 korun.

Operátoři zatím ceny drží na dosavadní úrovni.

V pondělí oznámil konkurenční jihokorejský Samsung cenu své nové vlajkové lodi Galaxy S6, která se začne v Česku prodávat v polovině dubna. Základní verze s pamětí 32 GB bude začínat s cenou 19 799 korun, což je o 1 300 korun více než u předchůdce S5.

Nově tak ale vyjde levněji než iPhone s poloviční pamětí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru