Obyvatelé italského "ostrůvku" obklopeného Švýcarskem – Campione d‘Italia – prožívají perné chvíle. Velká část z nich totiž bere platy či důchody v eurech, ale většina jejich výdajů je ve švýcarských francích.

Silnější růst

Švýcarská ekonomika si na sklonku loňského roku vedla lépe, než se očekávalo. Celkem vzrostla o 0,6 procenta, zatímco se předpokládal růst o 0,3 procenta. Za celý loňský rok tak HDP stoupl o dvě procenta. 

"Tohle je už příliš," svěřil se listu Wall Street Journal šestašedesátiletý důchodce Domenico Deceglie z Campione. Ten nyní společně s manželkou zvažuje odchod z alpské enklávy do "opravdové" Itálie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.