Nadace manželů Gatesových investuje do německé firmy CureVac 52 milionů dolarů (asi 1,3 miliardy korun). Jedná se o největší majetkovou investici této nadace v její hisotrii. Biotechnologická společnost vyvíjí očkovací látky a imunoterapie.

Nejbohatší muž planety se svou ženou investují do podpory rozvoje firmy a výstavby výrobního závodu. Společně pak budou spolupracovat na vývoji očkovacích látek pro boj s infekčními nemocemi Soukromá společnost CureVac využívá vlastní patentovanou technologii mRNA. Ta umožňuje rychlou výrobu levných léků a vakcín, které mají naučit lidské tělo produkovat proteiny schopné bojovat s širokou škálou nemocí.

Kromě majetkové investice nadace podpoří i financování mnohých projektů vývoje vakcín na virová, bakteriální a parazitární infekční onemocnění, která neúměrně postihují obyvatele nejchudších zemí světa. Součástí dohody je i to, že produkty financované nadací poskytne CureVac chudým zemím za přijatelné ceny.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates a jeho žena Melinda založili nadaci v roce 2000. Je považována za největší soukromou charitativní nadaci na světě a jejím cílem je boj proti nemocem a chudobě na celém světě. V roce 2013 rozdělila na grantech 3,6 miliardy dolarů, její aktiva na konci loňského roku činila 42,3 miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru