Před padesáti lety mu Sergio Leone svěřil roli pistolníka v přelomovém westernu Pro hrst dolarů. Clint Eastwood tady moc nemluvil, neměl ani jméno. Stál na zlatém řezu plátna a žvýkal doutník. Jen občas přesně vystřelil.

Role introvertních chlapíků pak Eastwoodovi učarovaly, ať už to byl policajt ze série Drsný Harry, nebo kovbojové v různých stadiích rozpadu – od Blonďáka z Leoneho eposu Hodný, zlý a ošklivý až po sípajícího Billa Munnyho z Eastwoodových vlastních Nesmiřitelných.

Eastwood se díky tomu stal populární tváří, největší úspěchy ale zaznamenal jindy a jinde: ve stáří a jako režisér. Ve čtvrtek přišel do českých kin jeho poslední film Americký sniper.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.