Britská banka Royal Bank of Scotland hodlá zrušit až 14 tisíc pracovních míst v divizi investičního bankovnictví. Informoval o tom list Financial Times na svých internetových stránkách. Divize v současnosti zaměstnává zhruba 18 tisíc lidí.

Zdroje obeznámené se situací listu sdělily, že cílem RBS je zrušit v této divizi do roku 2019 až čtyři pětiny pracovních míst. Banka již minulý týden oznámila, že výrazně omezí aktivity v oblasti investičního bankovnictví a zaměří se na úvěrový trh v Británii.

Firma uvedla, že divize investičního bankovnictví se stáhne z 25 zemí v Evropě, Asii a na Blízkém východě. Podle informací serveru Lidovky.cz odchází RBS rovněž z českého trhu. Zatím však není jasné, zda banka českou pobočku uzavře, nebo ji prodá jiné firmě.

Společnost RBS vykázala za loňský rok ztrátu 3,5 miliardy liber (132 miliard Kč), a to zejména kvůli odpisům hodnoty americké divize Citizens a nákladům spojeným s vyšetřováním obchodních praktik banky. Ztráta nicméně klesla z devíti miliard liber v roce 2013.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru