Automobilová skupina Hyundai Motor Group investuje do roku 2018 celkem 64 miliard eur (asi 1,76 bilionu korun), z toho 25 miliard eur (asi 686,4 miliardy korun) půjde do vývoje. V příštích pěti letech obmění 70 procent motorů.

Automobilka to v úterý oznámila na ženevském autosalonu.

Skupina plánuje do roku 2020 celosvětově snížit emise oxidu uhličitého o 25 procent. V Ženevě automobilka představila dva nové koncepty, které vycházejí z nového modelu Tucson.

První 48V Hybrid používá lithium-iontový akumulátor s napětím 48 voltů a elektromotor s výkonem 14 koní, druhý s možností vnějšího nabíjení ujede více než 50 kilometrů v režimu čistě elektrického pohonu. Jeho akumulátor Li-Poly se nabije za pouhé 2,5 hodiny. Použitý elektromotor má výkon 68 koní, který podporuje vznětový motor se zdvihovým objemem 1,7 litru a výkonem 115 koní.

Automobilka v úterý na autosalonu také ve světové premiéře představila nový model Tucson, který v moravských Nošovicích nahradí model ix35. Ze stejného závodu bude vyjíždět také modernizovaný kompaktní velkoprostorový vůz ix20, který měl v Ženevě rovněž premiéru. Tucson se začne v Evropě prodávat ve druhé polovině roku, výroba ix20 začne v květnu.

Nový Tucson bude pro evropský prodej značky Hyundai velmi důležitý. Automobilka Hyundai Motor dodala evropským zákazníkům již více než jeden milion vozů SUV. Terénní vozy v segmentu C-SUV tvořily 22 procent evropského odbytu Hyundai.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru