Americká technologická společnost Google koupila internetovou doménu .app zhruba za 25 milionů dolarů (více než 600 milionů korun). Firma doménu získala v aukci pořádané Internetovým sdružením pro přidělování jmen a čísel (ICANN). Podle serveru BBC jde zřejmě o doposud nejvyšší dosaženou částku při dražbě domén.

Google utrží v Česku ročně miliardy. Česká pobočka však vykázala tržby 199 milionů - čtěte ZDE

ICANN má na starosti mimo jiné přidělování a správu doménových jmen a IP adres. Tato nezisková organizace vznikla v roce 1998 a je kontrolována americkým ministerstvem obchodu.

Společnost Google uvedla, že jejím plánem je, aby doménu .app používali vývojáři aplikací. Firma Google je největším internetovým vyhledavačem na světě. Její operační systém Android navíc využívá většina chytrých mobilních telefonů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru